Doplněn ročník 2015

23. září, 2015

Přidali jsme ročník 2015! Můžete si přečít článek, prohlédnout fotogalerii, nebo se podívat jaké mají dojmy z cesty naši studenti.

Doplněn ročník 2014

12. října, 2014

Přidali jsme ročník 2014! Můžete si přečít článek, prozkoumat program výměny nebo prohlédnout aktualizovanou fotogalerii.

Příjemné čtení!

Doplněny ročníky 2010 - 2013

1. ledna, 2014

Milí návštěvníci, po delší pauze jsme doplnili materiály z let 2011 - 2013, včetně fotogalerie. Jsme rádi, že nám zachováváte věrnost a vynasnažíme se materiály doplňovat pravidelně, každý rok. Jsme však značně závislí na včasné dodávce materiálů, zejména pak fotografií, jejichž autory jsou především naši studenti. Proto, pokud máte nějaké materiály, neváhejte nás kontaktovat.

Příjemné čtení!

Stránky spuštěny

3. září, 2010

Vážení návštěvníci, vítáme Vás na stránkách, na kterých Vám chceme představit a zmapovat historii vzájemných studentských výměn mezi Titus Brandsma Lyceum Oss v Nizozemí a Gymnáziem Josefa Jungmanna v Litoměřicích. Tato tradice je dlouhá a stará, všichni účastníci – a že už jich bylo! - viděli obrovské množství zajímavostí, památek a pamětihodností, poznali druhou zemi zblízka, žili v rodinách, jedli místní speciality, seznamovali se s místními zvyklostmi, procvičovali cizí jazyky (kupodivu došlo nejen na angličtinu a němčinu, ale též francouzštinu, italštinu, ruštinu a španělštinu), účastnili se školní výuky, oslav a diskoték, sportovali, navázali četná přátelství.

Kde všude jsme už byli? Čeští studenti a učitelé už znají velice dobře města jako Oss, Hertogenbosch, Ravenstein, Arnhem, Nijmegen, Maastricht, Rotterdam a jeho obří přístav, den Haag a jeho památky, Madurodam a Scheveningen, Naarden a památky na pobyt J.A. Komenského, Amsterdam s plavbou po kanálech, návštěvou Rijksmusea a domu Anny Frankové... více.